Prezentačný obrázok_Amortizáciu v PZP neplatíme

Amortizáciu v PZP neplatíme

PZP má nahradiť poškodenému všetku škodu, ktorá mu vznikla. Nenechajte sa zaviesť poisťovňou, že na amortizáciu nemáte nárok.

od 50 € bez DPH  (konečná suma je predmetom dohody)

posúdime, či vo Vašom prípade poisťovňa pochybila, ak Vám znížila náhradu škody o tzv. amortizáciu

poisťovni odošleme vo Vašom mene predžalobnú výzvu pod hlavičkou našej kancelárie, aby nabrala na vážnosti

ak budete mať záujem, budeme Vás radi zastupovať v súdnom konaní proti poisťovni alebo proti osobe, ktorá Vám auto poškodila

o

K nezáväznej objednávke prejdite nižšie

Bližšie informácie

[kkratings]

Predpokladáme, že ste zažili niečo takéto:

Počas cesty autom do Vás niekto narazil alebo Vám inak auto poškodil. Po nehode ste vystúpili a podarilo sa Vám s druhým vodičom vyplniť Záznam o nehode, podpísať ho a doručiť poisťovni. Následne Vás kontaktoval likvidátor poisťovne, s ktorým ste sa po obhliadke dohodli, čo všetko sa na aute opraví. Vy ste do poslednej bodky postupovali podľa inštrukcií likvidátora a po oprave vozidla ste poisťovni zaslali na preplatenie faktúru zo servisu. Poisťovňa Vám peniaze zaslala, avšak zaplatila Vám sumu menšiu, než aká bola na faktúre. Prečo? Vraj Vám nebudú uhrádzať čiastku, o ktorú sa Vaše auto zhodnotilo v dôsledku výmeny poškodených starších častí za nové.

Takže si to zhrňme. Poškodili Vám auto, stratili ste množstvo času a nervov s papierovaním okolo poisťovne a so zabezpečením opravy vozidla. A nakoniec Vám zaplatia len časť nákladov na opravu, lebo podľa poisťovne máte zhodnotené auto. Zdá sa Vám tento postup chybný a nespravodlivý? Aj nám. Preto Vám ponúkame obranu proti nemu.

Prečo podľa nás nemáte finančne znášať amortizáciu Vy?

Poisťovne poskytujúce povinné zmluvné poistenie argumentujú pri nahrádzaní škody tým, že škoda sa vyčísľuje podľa hodnoty veci v čase jej poškodenia. Preto ak máte 7 rokov staré auto, na ktorom Vám vymenili poškodený 7-ročný nárazník za nový, poisťovňa Vám chce preplatiť len tú hodnotu, ktorú mal Váš starý nárazník. Lenže tento postup je chybný.

Pri dieloch vozidla, ktoré sa za celú jeho životnosť nemenia (napr. nárazník), sa má nahrádzať plná cena nového dielu. Objektívne totiž nie je možné nájsť rovnako starý nepoškodený diel (7-ročný nárazník), akým je ten Váš poškodený diel, a vymeniť ho. Dá sa nájsť iba rovnaký nový diel a prostredníctvom neho auto opraviť. Ak teda chcete mať opravené (nepoškodené) auto, nemáte inú možnosť, než si kúpiť nový diel a vymeniť ho. Náklady s tým spojené možno označiť ako minimálne (nevyhnutné) náklady na to, aby ste odstránili vzniknutú škodu. A z PZP sa predsa majú uhrádzať všetky náklady, ktoré boli účelne vynaložené na odstránenie škody.

Máte chuť dozvedieť sa viac podrobností o tom, prečo podľa nás poisťovne postupujú chybne, keď Vám znižujú náhradu škody o amortizáciu? Prečítajte si náš článok v Právninách, v ktorom sa tejto problematike venujeme.

Existujú už viaceré súdne rozhodnutia v prospech nášho názoru

Neponúkali by sme Vám právnu obranu, o správnosti ktorej sme presvedčení len my. Neakceptovaním znižovania náhrady škody v rámci PZP o amortizáciu pôjdeme spoločne proti hlavnému myšlienkovému prúdu a názoru väčšiny poisťovní, čo je vždy náročné. Za nami však stoja niekoľké významné judikáty súdov v Českej republike a už aj viaceré rozhodnutia slovenských súdov, ktoré potvrdzujú správnosť nášho názoru.

Dokonca jedna poisťovňa na Slovensku už od roku 2013 o amortizáciu náhradu škody neznižuje. Prečo? Lebo je seriózna a postupuje v zmysle zákona. Nedajte sa a patrite medzi tých, ktorí svojou vytrvalosťou privediete k serióznosti aj ostatné poisťovne na našom trhu.

Žiadať o náhradu škody môžete do 2 rokov, od kedy sa Vám stala

Dostali ste sa k týmto riadkom až v čase, kedy už máte s poisťovňou všetko doriešené? Nezúfajte. Ak od vzniku škody na Vašom aute neuplynulo viac ako 2 roky, stále môžete od poisťovne žiadať doplatenie toho, čo Vám kvôli amortizácii odmietla zaplatiť.

Na druhej strane, ak Vám škoda vznikla len nedávno, zbytočne dlho nečakajte. Čím skôr sa na nás obrátite, tým skôr uvidíte svoje peniaze. Pamätajte, že ak sa budeme musieť obrátiť na súd, bude to celé trvať približne 1-2 roky, ak sa bude poisťovňa brániť.

Akú pomoc Vám ponúkame?

Ako advokátska kancelária Vám vieme pomôcť pri ochrane Vašich práv od začiatku až do samotného konca. Naše činnosť v rámci tejto služby by sme mohli rozčleniť na štyri body:

1. Odborne vyhodnotíme, či vo Vašom prípade postupovala poisťovňa nesprávne.

2. Zašleme vo Vašom mene a pod našou hlavičkou poisťovni predžalobnú výzvu, aby Vám doplatila zníženú náhradu škodu.

3. Ak poisťovňa odmietne akceptovať predžalobnú výzvu, vypracujeme Vám žalobu a budeme Vás zastupovať pred súdom.

4. Ak súd vyhráme a poisťovňa Vám odmietne zaplatiť, dohliadneme, aby čo najskôr prebehla exekúcia vo Váš prospech.

Za objednanú právnu službu budete môcť zaplatiť prostredníctvom bankového prevodu v zmysle faktúry, ktorá Vám bude vystavená a doručená po odoslaní Vašej objednávky a po dohode o konečnej cene za právnu službu.

Vrátiť sa do e-§hopu